Kurz kreativního psaní provede začínající autory tvůrčím procesem od vymýšlení tématu až k autorskému čtení. Naučí je, jak napsat dobrý příběh, vytvořit e-book nebo jak pracovat s inspirací. Kurzem provází tři lektorky – zkušené autorky. Probíhat bude od února do května v Plzni. Přihlásit se můžete už teď.

Kurz kreativního psaní jsme připravili pro ty, kteří zatím postávají před výlohou knihkupectví a sní o své vlastní knize nebo touží po psaní blogu či se psaním chtějí živit,“ říká Jana Poncarová z obsahové agentury SIDI Media. Kurz je určený nejen pro začínající autory, ale také například pro studenty, pracovníky PR agentur i pro širokou veřejnost.

V patnácti lekcích se zájemci dozví, jak vytvořit příběh, jak editovat text, jaké jsou aktuální trendy v psaní nebo proč je dobré umět copywriting. „Kurz bude praktický. Budeme tvořit a psát. Podělíme se o své zkušenosti a o osvědčené tipy,“ dodává copywriterka a korektorka Martina Heš Hudečková z projektu Šperkařka-textu.cz.

Kurz jsme tvořili pro ty, kteří už píšou a chtějí se zlepšit, stejně jako pro ty, kteří se zatím bojí vzít tužku do ruky. Podíváme se i na to, jak funguje múza nebo jak odbourat autorský blok,“ vysvětluje copywriterka Helena Žáková.

První lekce se zaměří na to, jaký je den spisovatele a jaké nejčastější mýty o psaní kolují. Účastníci kurzu si také vyberou téma, které budou zpracovávat. Výstupem kurzu totiž bude i vlastní tvorba, například kapitola do knihy, povídka, článek nebo blogový příspěvek. Na závěr kurzu proběhne autorské čtení vlastní tvorby.

Kurz kreativního psaní odstartuje v pondělí 11. února 2019 a potrvá do 13. května 2019. Místem setkání kreativců bude coworkingové centrum Kulturka ZČU v Plzni.  Kurzovné je 3 500 korun.

Přihlásit se můžete zde: https://www.sidimedia.cz/kurz/.